Najlepsze konto bankowe – czym powinno się charakteryzować?

Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszym świecie sytuacje, gdy ktoś nie ma konta bankowego. Jest ono tak samo oczywiste, jak posiadanie telefonu komórkowego czy też stałego dostępu do internetu w domu. Jak się jednak okazuje, w przypadku wyboru operatora komórkowego czy też dostawcy internetu, często sprawdza się oferty pod najdrobniejszymi szczegółami, a bank wybiera się właściwie na ślepo. Jest to oczywiście ogromny błąd. Warto więc widzieć, czym powinno charakteryzować się najlepsze konto bankowe na rynku.

Wybieramy rodzaj konta bankowego

Podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy szuka się najlepszego konta bankowego, jest to, jakiego ma ono być rodzaju. Jak się bowiem okazuje, na rynku bankowym znaleźć można naprawdę wiele różnego rodzaju propozycji.
Podstawowym rodzajem konta jest oczywiście konto osobiste, które jest standardowym rachunkiem oszczędnościowo rozliczeniowym. Oprócz tego założyć można również konto oszczędnościowe, które wykorzystywane będzie w celu gromadzenia oszczędności, a także konto dla młodych, które przeznaczone jest dla młodych klientów pomiędzy 13 a 18 rokiem życia. Oprócz tego spotkać się można z kontem studenckim, walutowym oraz firmowy, które przeznaczone jest rzecz jasna dla przedsiębiorców.

Czym powinno charakteryzować się dobre konto bankowe?

Szukając idealnego dla siebie konta bankowego, najczęściej klienci w największym stopniu interesują się podstawowym kontem osobistym. Czym się ono powinno charakteryzować?
Rzecz jasna najważniejszą sprawą w przypadku takiego konta jest niski koszt jego prowadzenia. Standardowym rozwiązaniem jest to, że konto tego typu nic nie kosztuje, czyli bank nie pobiera opłat za jego prowadzenie. Nie oznacza to jednak tego, że jest ono w pełni darmowe, ponieważ może być obarczone kilkoma innymi opłatami. Warto więc to przeanalizować, aby wybrać możliwie najatrakcyjniejszą wersję takiego konta.
Co zatem może być obarczone opłatą w przypadku takiego konta? Warto tu przede wszystkim zwrócić uwagę, czy można na nim wykonywać darmowe przelewy, a także czy ma się możliwość darmowego wpłacania lub wypłacania pieniędzy z konta poprzez bankomaty. Często stosowaną praktyką jest pobieranie opłat, jeśli pieniądze zostaną wpłacone lub wypłacone z bankomatów i wpłatomatów innego banku.
Na koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, w jakiej kwocie koniecznie trzeba wykonywać płatności kartą dołączoną do konta, aby nie ponieść za nią żadnych dodatkowych kosztów. Często bowiem banki ustalają pewien limit, którego nieprzekroczenie wiązać się będzie z policzeniem nawet kilkunastu złotych za użytkowanie karty.

Redakcja drukprzelewu.pl