Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Ubezpieczenie na życie dla seniora – na czym polega?

25 września 2022 Ubezpieczenie na życie dla seniora


Jak wiadomo, jeżeli chodzi o ubezpieczenie na życie, to większość towarzystw ubezpieczeniowych ustala górną granicę wieku, do którego można przystąpić do zakupu polisy. Coraz częściej jednak te zasady się zmieniają, a maksymalny wiek wzrasta. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakt, że na rynku ubezpieczeniowym funkcjonuje też taki produkt, jak polisa na życie dla seniora. Funkcjonuje ona na nieco innych warunkach niż tradycyjne ubezpieczenie na życie. Z czym wiąże się polisa dla seniora i jak wygląda oferowana przez nią ochrona?

Czym jest polisa dla seniora?

Nie jest żadną tajemnicą, że klasyczne ubezpieczenie na życie wykupywane jest na określony czas (np. 25 lat lub dłużej), w trakcie którego ubezpieczony zobowiązany jest do opłacania składek. Podstawowa polisa na życie obejmuje jedynie sytuację, w której dojdzie do zgonu ubezpieczonego, ale zdecydowana większość osób decyduje się na to, aby rozszerzyć zakres ochrony. Wówczas odszkodowanie może przysługiwać również w momencie, kiedy ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi lub zachorujemy i trafimy do szpitala.

Ubezpieczenie na życie dla seniora jest nieco podobnym produktem, ale występują tutaj dość istotne różnice. Przede wszystkim okres, w którym konieczne będzie opłacanie składek jest tymczasowy, za to ochrona obowiązuje już dożywotnio, nawet po zakończeniu okresu składkowego. Polisa na życie dla seniora służy głównie zabezpieczeniu bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego, co może zapewnić niezbędne wsparcie finansowe np. na poczet organizacji pogrzebu.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie dla seniora?

Jak widać, osoba po 60., 70. i 80. roku życia ma tak naprawdę dwie opcje. Może wykupić ubezpieczenie na życie dla seniora, jak i zdecydować się na klasyczną polisę, upewniwszy się wcześniej, że towarzystwo ubezpieczeniowe dopuszcza możliwość podpisania umowy z osobami z tej kategorii wiekowej. Nie da się jednak ukryć, że coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest właśnie ubezpieczenie na życie dedykowane właśnie dla seniorów, które pod wieloma względami może okazać się wygodniejsze i elastyczniejsze pod kątem proponowanych warunków.

Podobnie jak w przypadku standardowej polisy, podstawowy zakres obejmujący jedynie śmierć ubezpieczonego można odpowiednio rozszerzyć, choć pole manewru jest zdecydowanie mniejsze i raczej niewiele klientów się na to decyduje. W takim wypadku ubezpieczenie na życie będzie też dotyczyło poważnej choroby.

Istotnym jest fakt, że ubezpieczony może objąć polisą także swoich bliskich. Będzie to zatem znakomite rozwiązanie dla starszych małżeństw, które w ten sposób mogą zabezpieczyć się na przyszłość z obydwu stron.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, że ubezpieczenie na życie dla seniora nie musi zostać wykupione bezpośrednio przed niego – polisa może zostać również wykupiona np. przez dziecko czy wnuka. Może to być zatem całkiem interesujący pomysł na prezent – w ten sposób podarujemy starszej osobie poczucie bezpieczeństwa i komfort, które są zdecydowanie bardzo istotnymi wartościami.

Materiał zewnętrzny

procedury celne

Redakcja drukprzelewu.pl

Redakcja Druku Przelewu to zespół doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin, takich jak biznes, praca, finanse, e-commerce, marketing i zakupy. Nasi eksperci codziennie pracują nad dostarczaniem rzetelnych i aktualnych treści, które pomagają czytelnikom podejmować świadome decyzje i odnosić sukcesy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Porównanie opodatkowania w Polsce
pozyczka
Ubezpieczenie na życie dla seniora

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ubezpieczenie na życie dla seniora